W dniach 3-5 czerwca 2019 r. w Sopocie odbyła się kolejna konferencja SERMO. W poniedziałek (3.06) Zarząd i Członkowie SERMO obradowali na Walnym Zebraniu zatwierdzając i dyskutując nad działaniami naszej organizacji.
Kolejnego dnia (4.06) natomiast, miały miejsce trzy ważne wydarzenia. Rano odbyło się zebranie zespołu ds. egzaminu ACERT, który omówił najważniejsze zagadnienia związane z tą działalnością niektórych akademickich ośrodków nauczania języków obcych.
Wczesnym popołudniem przedstawiciele niektórych ośrodków przedstawili swoje wyjątkowe działania pod hasłem dobrych praktyk w zarządzaniu akademickim. Mieliśmy okazję wysłuchać następujących wystąpień:
„Od zera do nieskończoności , czyli jak wprowadzić ACERT” – dr Kinga Studzińska-Pasieka (Uniwersytet Medyczny w Łodzi)
„Moda na jakość w kształceniu językowym” – dr Irina Modrzycka (Politechnika Wrocławska)
„E-learning w SJO Politechniki Opolskiej” – mgr Magdalena Dolińska (Politechnika Opolska)
„Zarządzanie jakością nauczania poprzez projekty” – mgr Adrianna Kozłowska (Politechnika Łódzka)
Swoje prezentacje mieli również członkowie wspierający SERMO:
„Human Skills, czyli informatyk, który potrafi pięknie rozmawiać” – mgr Adrian Chróstowski (NGL)
“Oxford Test of English” – mgr Joanna Ciepłucha (OUP)
W trzeciej części spotkania członkowie SERMO pracowali nad zagadnieniem akredytacji akademickich ośrodków nauczania języków obcych opracowując plan działania w tym zakresie. Tą część prowadziły dr Magdalena Nowacka z Politechniki Łódzkiej i dr Kinga Studzińska-Pasieka.
W ostatnim dniu (5.06) odbyło się szkolenie menedżerskie „Zarządzanie konfliktem w zespole” przeprowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.
To był bardzo owocny czas i kolejna okazja do wymiany doświadczeń, opracowania planu działań na przyszłość i wzmocnienia potencjału ośrodków nauczania języków obcych.
Serdecznie dziękujemy CJO Politechniki Gdańskiej reprezentowanemu przez mgr Ewę Jurkiewicz-Sękiewicz oraz mgr Jolantę Wielgus za organizacje naszego spotkania. Dziękujemy sponsorom za wsparcie naszej konferencji – National Geographic Learning w osobie Pana Adriana Chróstowskiego oraz Oxford University Press reprezentowanej przez Panią Joannę Ciepłuchę.
Do zobaczenia jesienią!